otrdiena, 2020. gada 22. septembris

"Pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā" 16.09.2020.
        Saulainajā un ļoti siltajā 16.septembra dienā 8.klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, gides Lindas rosināti, devās interesantā 7 km garā pastaigā pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības  vietām Jūrmalā no Pumpuru stacijas līdz Majoriem.

         Lasot  atmiņu un vēstuļu fragmentus pie Pēperkoku namiņa, kopīgi celtās Jaundubultu vasarnīcas mēģinājām iztēloties laiku, kad rakstnieki dzīvoja. Nebija mobilo telefonu, toties rakstīja vēstules un cik garš bija vēstules ceļš pie adresāta? Savukārt Raiņa priedes - dzejnieka iemīļotā atpūtas un iedvesmas vieta pie jūras daudziem no mums kļuva par vietu, kur pirmo reizi publiski norunājām savus izvēlētos Raiņa un Aspazijas dzejoļus. Pēc atspirdzinošās pastaigas gar pludmali satiekam tēlnieces O.Šilovas skulptūru “Aspaziju”, kas šeit “ieradās” 2020.gada 10.septembrī. Arī Aspazijai par godu norunājam savus izvēlētos dzejoļus. Saule un maigais atvasaras vējš droši vien bija arī  Raiņa un Aspaziju pastaigu pavadoņi, taču diez vai viņi varēja iedomāties, ka jūrmalas pludmalē norisināsies Eiropas sacensības volejbolā kā tas notiek šodien.

Tā nemanot mūsu pastaiga noslēdzās Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros. Tur aplūkojam gan dzejnieku istabas, kurās eksponētas autentiskās mēbeles, gan muzeja ekspozīciju “Tu un Es” gida vadībā. Te rakstītas Raiņa pēdējās lugas “Mīla stiprāka par nāvi”, “Rīgas ragana” un daudzi dzejoļi, bet Aspazija strādāja pie krājuma “Asteru laikā”. 
Vasarnīcas zālē mūsu uzmanību piesaistīja Ievas Muzikantes gleznu izstāde “Latvijas gadalaiki”: neparasts bija mākslinieces radošais risinājums – atveidot gadalaikus dažādo cilvēku saulesbriļļu spoguļstiklos.

       Paldies Raiņa un Aspazijas vasarnīcas Majoros gidei Lindai Grīnbergai par jauko un izzinošo pastaigu pa Raiņa un Aspazijas vietām un iespēju piknikot vasarnīcas dārzā!

skolotāja Daiga Elpere

 V.Maļikas un D.Elperes foto

Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Lūdzu ievērot pieklājību!