trešdiena, 2024. gada 3. aprīlis

Izzini Latvijas Nacionālo operu

 
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 2024.gada 26.martā 
8.un 9.klašu skolēni
izzināja Latvijas Nacionālo operu
 

Gatavojoties pasākumam, skolēni vizuālās mākslas, mūzikas stundās bija guvuši priekšstatu par ēkas arhitektūru, tās mākslinieciskajām vērtībām, kā arī guvuši izpratni par Latvijas Nacionālās operas un baleta lomu operas un baleta žanra popularizēšanā, māksliniekiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē. Klases stundās skolēni iepazinušies ar Operas noteikumiem par ģērbšanos, uzvedību, utt.

Pasākuma laikā  skolēniem bija iespēja doties aizkulisēs, kā arī uzzināt vairāk par to, kā top operas un baleta izrādes gan no tehniskā, gan mākslinieciskā skatupunkta. Tika sniegts ieskats ēkas vēsturē un tradīcijās, kas veidojušas Latvijas kultūras dzīvi.
Skolēni uzzināja par profesijām opernamā un viņu pienākumiem – sākot no gaismu un skaņu inženieriem, līdz pat izrāžu vadītājiem un režisoriem. Gan izzinoša, gan interesanta  būs iespēja apmeklēt mēģinājumu telpas, kurās mākslinieki izkopj savu arodu, kā arī uzkāpt gan uz Lielās zāles, gan Jaunās zāles skatuves, tādējādi gūstot ieskatu sarežģīto mehānismu un tehnoloģiju iesaistē izrāžu norisē.

skolotāja Daiga Elpere

  L.Āriņas foto

Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Lūdzu ievērot pieklājību!