sestdiena, 2023. gada 18. novembris

Karjeras diena "Meža spēks" 17.11.2023.


 Latvijas valsts 105.dzimšanas dienas noskaņās 8.,9.klašu skolēni tikās
ar Reini Patmalnieku, Tumes vidusskolas absolventu 2012.gadā.

Iepazīstoties, kopīgi atcerējāmies, ka esam jau tikušies - Tumes skolas 95.dzimšanas dienas salidojumā, kad  Reinis bija viens no  svētku pasākuma vadītājiem, bet daļa no šodienas skolēniem, kā sākumskolas deju kolektīva “Rikšiņš” dalībnieki uzstājās svētku koncertā. Atceroties Reiņa skolas gaitas, var sacīt, ka Reinis bija ne tikai lielisks skolas pasākumu vadītājs, sporta  entuziasts, bet vairākkārtīgi piedalījās ES projektos Comenius un  2012.gadā saņēma nomināciju “Gada skolēns” vidusskolēnu grupā.

Par ceļu uz savu profesiju, par profesijas ikdienu, par “meža spēku” turpinājās tālākā saruna. Pēc 12.klases bija šaubas un neziņa, ko darīt, varbūt ekonomika (jo bija labi sasniegumi olimpiādē), interesēja  arī mežu lietas.

Mācoties Latvijas Lauksaimniecības universitātē, gribējās izbaudīt īsto studenta dzīvi, tomēr ātri nācās saprast, cik svarīgi paveikt mācību uzdevumus. Viena mācība saistās ar pašpārliecinātību, ka “ļoti labi protu angļu valodu”. Tomēr - negatīvais vērtējums  un grūtības vienoties ar pasniedzēju par parāda nokārtošanu deva vērtīgu  atziņu, lai vairāk tādas situācijas nepiedzīvotu. “Un vēl, ja tev kas tiešām interesē, atrodi un izmanto iespējas šajā jomā darboties praktiski, piemēram, katru vasaras brīvlaiku strādāju mežā un iepazinu, kā teorija izskatās praksē”- uzsver Reinis. Šodien Reinis ir meža iepirkumu speciālists STIGA RM.

Interesants ir Reiņa redzējums par Latvijas mežu apsaimniekošanu, par cilvēka attieksmi pret dabu un prasmi saprasties ar dabu.

Ko ņemt vērā šodienas skolēniem? Īsi sakot: 1)ieklausies citos, taču domā pats, 2)lūdz palīdzību, nekautrējies, 3)nemitīgi paplašini savu zināšanu aplīti, jo nonākot nākamajā aplītī, tu saproti, cik maz tu  zini  - it kā pretruna, tomēr tas palīdzēs: “iet līdzi laikam” un  argumentēti aizstāvēt savu viedokli.

Paldies Reinim par sirsnīgo un draudzīgo sarunu!


Daiga Elpere
pedagogs karjeras konsultants

D.Elperes foto

Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Lūdzu ievērot pieklājību!