ceturtdiena, 2023. gada 9. novembris

632. Tumes mazpulks

 632. Tumes mazpulka aktivitātes


Jauno mācību gadu 632. Tumes mazpulks sācis ražīgi- visa vasara pavadīta čakli strādājot, tāpēc rudeni esam sagaidījuši ar paprāvu ražas vezumu.
Tad nu par visu pēc kārtas- augustā jau atkal piedalījāmies Jaunatnes svētkos, kur ne tikai vadījām meistarklasi, bet piedalījāmies dažādās aktivitātēs.
Mūsu lielākais projekts "Dabas sēta", gaidot atklāšanu, piedzīvoja brīnumainas pārvērtības, jo mazpulcēnu un viņu draugu darba prieks bija teju neizmērāms, tāpēc paldies ikvienam, kurš palīdzēja ar padomu, materiāliem, idejām, jo āra klase tāpat kā Rīga, nekad nebūs gatava, vienmēr gribēsim papildināt, uzlabot, ierīkot ko jaunu. 1.septembrī, kopā ar skolēniem, skolotājiem un vecākiem, oficiāli atklājām "Dabas sētu", tā kļuvusi par bērnu iemīļotu vietu gan mācībām, gan atpūtai- kopā pulcējāmies Miķeļdienas tirdziņā, "Pārgājienā ar garšu" vārījām zupu un oglēs cepām ābolus, kā arī sarīkojām pirmo cikla "Tējas pēcpusdiena: skolas un sabiedrības dialogs" tikšanos, lai veicinātu sadarbību starp jauniešiem un speciālistiem. Ar Tumes un Degoles pārvaldes vadītāju L. Legzdiņu, sporta dzīves organizatori L. Dudko un, kā jaunieši saka- mūsu Gundegu (G. Jēkabsoni) pārrunājām dažādas, jauniešiem aktuālas lietas, mazpulcēni vadīja aktivitāti, kurā katram bija sagatavota loma.

Ciemos uz "Dabas sētu" bija atnācis arī latviski dziedošais japānis Masaki, kurš parakstījās atmiņai. Siltās dienas āra klasē pavadītas skaisti un vērtīgi, centīsimies iedzīvināt jaunas tradīcijas arī ziemas sezonā. Bet nekas no visa šī nenotiktu, ja ne mūsu 632. Tumes mazpulka "sapņu komanda" Freija, Līva, Markuss un Artuss, kuri pulcēja ap sevi vēl daudz lielisku jauniešu!
22.septembrī mazpulcēni piedalījās Tukuma novada mazpulku izaugsmes forumā "Ejam mežā", kur lieliskā atmosfērā apguva zināšanas dažādās jomās. Par mežu un kokiem turpināsim mācīties visu gadu, jo esam LVM "Meža meistarklases" dalībnieki: veidosim "Koka pasi", piedalāmies uzlīmju konkursā un vēl dažādās aktivitātēs.

Vasarā mazpulcēni strādāja un rakstīja dažādus projektus, no kuriem daļa tika prezentēta Rojas forumā, kurā izbaudījām lielisku dienu- gan tirgojāmies Rojas tirdziņā, mielojāmies ar pankūkām un zivīm, izzinājām vēsturi muzejā, gan arī stāstījām par paveikto. Piedāvājam Elīzas stāstu par darbu "Dārzeņu sojas popularizēšana un ieviešana Latvijā": " Dārzeņu soju iesējām ļoti vēlu- 3.jūlijā, taču šajā gadā tas bija veiksmīgi, jo lielais sausums vairs nekaitēja. Vēl novembra sākumā daļa no augiem ir uz lauka, tos nenosaldēja arī pirmais sniegs. Dažus augus iestādījām spaiņos, cerībā, ka izaugs sēklas materiāls, jo gribu arī nākamgad audzēt dārzeņu soju. Pagatavoju dārzeņu salātus ar soju, vecākiem ļoti garšoja. To darīju šādi: dārzeņu soju ar visām pākstīm novārīju 5 min, tad to izlobīju; sagriezu tomātus, gurķus, papriku, sīpolu, dilles; sacepu vistas fileju;visu sakārtoju salātu šķīvī, pievienoju Uzkodu mērci, pārkaisīju ar zaļumiem. Centos pagatavoto ēdienu kvalitatīvi nofotogrāfēt, jo tas ir mans vaļasprieks".

Lai priekpilns un darbīgs laiks ikvienam!

632. Tumes mazpulka vadītāja L.Saleniece

L.Salenieces foto

Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Lūdzu ievērot pieklājību!