piektdiena, 2019. gada 29. marts

Vīru kopa "Vilki". Koncertlekcija

Vīru kopas "Vilki" koncertlekcija "Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām"

Jau no seniem laikiem Dziesma ir pavadījusi latvieti darba gaitās, svētkus svinot un cīņu laukos. Šoreiz koncertlekcijā ar vīru kopu “VILKI” 1.-9.klašu skolēni iepazina latviešu karavīru dziesmas. Tās pamatmērķis bija veicināt Latvijas skolās patriotismu un nacionālās identitātes sajūtu.
Pasākumā dziesmas attiecīgā laika mūzikas instrumentu (kokles, ģīgas, dūkas, bungas, stabules, harmonikas, ģitāra, cītara, mandolīna, akordeons) pavadībā mijās ar vēsturiskajiem stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi. Koncerta laikā skolēni tika aicināti īpaši  uzmanīgi ieklausīties dziesmu tekstos, lai sadzirdētu karavīru domas par mājām, tuvajiem cilvēkiem, kā arī  cerību un ticību gūt uzvaru kaujās.  Papildus stāstījumiem un dziesmām uz ekrāna tika demonstrēti gan arheoloģiskā materiāla atdarinājumu tuvplāni, gan 20.gs. latviešu karavīra gaitas fotoattēlos. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki bija tērpušies arheoloģiskajos tērpos.
Šī patiesi bija lieliska vēstures un Dzimtenes mīlestības mācībstunda. Noslēgumā saņēmām īpašu dāvanu – grāmatu par latviešu karavīru cīņas gaitām, kas bagātīgi ilustrēta fotomateriāliem, kā arī mūzikas diskus. Paldies par to vīru kopas “VILKI” dalībniekiem!
Pēc koncertlekcijas mācību stundās vēlreiz tika pārrunāts redzētais un dzirdētais, pievēršot uzmanību, cik daudzveidīgu un latviešu kultūrai būtisku informāciju varēja uzzināt, kā no citu skatu punkta varējām ieraudzīt un  atpazīt  faktus un notikumus, ko iepriekš bijām mācījušies. 6.klases skolēni veica padziļinātu latviešu karavīra tērpa un rotu izpēti, saistībā ar mācību tēmu  Latvijas vēsturē. Savukārt  klases stundās, šķirstot fotogrāfijām bagāto grāmatu un klausoties ierakstus, ritēja sarunas par tikumiem: atbildību, drosmi, gudrību un līdzcietību kā karavīram, miera un kaujas situācijās un dziesmas spēku jeb ko mēs varam mācīties no latviešu karavīra.


Skolotāja Daiga Elpere
O.Laugaļa foto

Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Lūdzu ievērot pieklājību!