pirmdiena, 2021. gada 8. marts

Karjeras mēnesis "Pieslēdzies savai karjerai"

 Karjeras mēnesis “Pieslēdzies savai karjerai!”

                Visu februāri Tumes pamatskola 8. – 9.klašu skolēni katras darbdienas pēcpusdienā piedalījās karjeras mēneša “Pieslēdzies savai karjerai!” tiešsaistes nodarbībās. Tā kā izstāde “Skola”, kura katru gadu notiek Ķīpsalā, nenotiek, tad skolēniem šajā pasākumā bija iespēja izvērtēt dažādus karjeras piedāvājumus, lai jēgpilnāk izvēlētos, ko darīt pēc 9. klases beigšanas.

            Pasākumā karjeras iespējas kopumā visiem novada 8. – 12.klašu skolēniem prezentēja 40 sadarbības partneri no dažādām augstākās un profesionālās izglītības iestādēm, kā arī citi karjeras pakalpojumu sniedzēji. Pamatskolas posma skolēni atbilstoši savām interesēm varēja pieteikties vairāk nekā uz 30 karjeras nodarbībām: prezentācijām, semināriem, tematiskajām lekcijām un meistarklasēm.

                Sadarbības partneri 8. – 9.klašu skolēniem piedāvāja iepazīties ar karjeras iespējām, organizējot 15 koledžu, tehnikumu un profesionālo vidusskolu prezentācijas, 12 koledžu un augstskolu lekcijas un seminārus, kā arī 3 meistarklases. Skolēni pēc savas izvēles varēja tikties ar to skolu pārstāvjiem, kuri bija sagatavojuši programmas šī vecumposma interesentiem:

·         augstākās izglītības iestādes un koledžas: Banku augstskola, Ekonomikas un kultūras augstskola, Latvijas Kultūras akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte, Alberta koledža, RTU Rīgas Biznesa skola, LU P. Stradiņa medicīnas koledža, PIKC Rīgas Tehniskā koledža, Juridiskā koledža, Liepājas Jūrniecības koledža;

·         tehnikumi un profesionālās izglītības iestādes: Bulduru dārzkopības vidusskola, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola, Jelgavas Amatu vidusskola, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, PIKC Jelgavas tehnikums, PIKC Ogres tehnikums, PIKC Rīgas Stila un modes tehnikums, PIKC Rīgas Valsts tehnikums, PIKC Saldus tehnikums, PIKC Smiltenes tehnikums un Alsviķu teritoriālā struktūrvienība, PIKC Valmieras tehnikums.

                Tāpat arī sadarbības partneri ir sagatavojuši informatīvos resursus un atsūtījuši saites, kurās pieejami patstāvīgi iepazīstamie materiāli (bukleti, virtuālās tūres, infografikas, videofaili u.c.), lai ikviens interesents var uzzināt par karjeras piedāvājumiem ne tikai jau minētajās, bet arī vēl tādās izglītības iestādēs kā Kandavas Lauksaimniecības tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Olaines Tehnoloģiju koledža. Šīs skolas atsevišķas prezentācijas šogad nepiedāvāja.

                Pirmo gadu piedalījās arī Profolio.lv izveidotājs, skolotājs Iļja Dobahovs, kurš skolēniem vadīja nodarbību “Kā noskaidrot, ko skolēniem mācīties pēc 9.klases”, demonstrējot Profolio.lv piedāvāto saturu, kuru 9.klašu skolēni var izmantot, lai labāk saprastu savu karjeras virzību. Tomēr joprojām aicinu skolēnus izmantot iespēju un pieteikties arī individuālajām sarunām ar pedagogu karjeras konsultantu par karjeras izvēles jautājumiem. 

                PIKC Saldus tehnikums organizēja tādas meistarklases kā būvniecība un metālapstrāde, ēdienu gatavošana un skaistumkopšana, kiberdrošība un ugunsdrošība. Latvijas Kultūras akadēmija organizēja radošo ideju laboratoriju.

                Plašāk par šiem karjeras mēneša pasākumiem var lasīt: https://www.tip.edu.lv/lv/karjeras-izglitiba

                Skolēniem, kuri meklē sev piemērotas izglītības iestādes, iesaku iepazīties ar Nacionālās Izglītības iespēju datu bāzi www.niid.lv, kurā var uzzināt arī par laiku, kad tiek organizētas Atvērto durvju dienas. Ja skolēns zina, ka vēlas iegūt profesionālo izglītību, tad iepazīt dažādas profesijas iespējams, izmantojot vietni www.profesijupasaule.lv. Bet, lai apstiprinātu savu izvēli vai tad, ja māc šaubas, vislabāk ir pieteikties individuālajai sarunai ar pedagogu karjeras konsultantu.

                Skolēni savās atsauksmēs šo pasākumu kopumā novērtējuši atzinīgi, minot, ka tā bija ne tikai iespēja salīdzināt dažādu izglītības iestāžu piedāvājumu, bet arī pārdomāt savu esošo karjeras lēmumu, to mainot vai apstiprinot, un arī saprast, kas tad īsti ir tieši sev piemērotākā karjeras izvēle, ja līdz šim tas vēl nav bijis skaidrs. Protams, vairāki skolēni atzīst, ka, paplašinoties redzeslokam un nākot klāt jaunai informācijai, izvēle kļuvusi vēl grūtāka, jo uzzināts par daudz citām iespējām, kuras līdz šim bijušas svešas.

                Paldies Tumes pamatskolas skolotājai – karjeras konsultantei Daigai Elperei, kura veiksmīgi skolā koordinē karjeras attīstības atbalsta pasākumus, organizējot dažādas aktivitātes, kuras palīdz skolēniem veikt karjeras izvēli!

                Pasākumu organizēja Tukuma novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Tukuma, Engures, Jaunpils novada izglītības iestādēm un pedagogiem karjeras konsultantiem.

Karjeras mēneša koordinatore,

karjeras konsultante Evita Korna-Opincāne

Nav komentāru :

Ierakstīt komentāru

Lūdzu ievērot pieklājību!